Постановка чи репортаж?

075Хочу трохи розповісти про постановку і репортаж у весільній фотографії. Є одна закономірність між ними. Постановка з часом знецінюється, а репортаж, навпаки, набуває цінності. Хоча спершу все виглядає навпаки – ми купуємося на красиві постановочні картинки в красивих місцях.

Що стається потім? Якийсь раз передивляючись фотографії, ви починаєте розуміти, що на цих картинних кадрах зовсім не ви, а лише проекція фотографа. Так, все гарно, але вже не чіпляє. Ще за трохи ви переконуєтесь, що і пози, і локації – давно заюзані й одноманітні, і остаточно втрачаєте до них інтерес.

А на передній план виходять зовсім інші кадри – де мама ховає за іконою шпаргалку з привітанням, де корона зісовується нареченій на очі, і від того всі ледве стримують сміх, де ви втомлено обіймаєтесь, нарешті від всіх заховавшись, де ви плачете крізь сміх і витираєте сльози однією серветкою на двох.

Ці фото ви зазвичай нікому не показуєте, бо найдорожче завжди бережуть від чужого ока. Отоді пізнається правдива цінність фотографії.